“Rekonstruovat zámek je jako podat si ruku se stavaři z minulosti. Chci, aby tu někdo za 300 let objevil naše jméno a řekl si, že jsme odvedli kus poctivé práce.”

Náš stavbyvedoucí Ivo Kadlec má za opaskem už několik jedinečných staveb, ale zámek v Kroměříži byl zatím tou největší výzvou. Koordinovat představy investora a striktní požadavky památkářů s technologickými a materiálovými limitacemi je úkol hodný zkušeného stavaře se spolehlivým týmem. Na Arcibiskupském zámku v Kroměříži finišuje rozsáhlá rekonstrukce různých částí komplexu, především střechy a krovů, ale i Mlýnské brány, kde vzniká nová expozice.

Tento týden si Ivo vyzkoušel v rámci projektu Středy s odborníky, jaké to je být průvodcem, právě v rekonstruované Mlýnské bráně. Děkujeme všem, kdo se na prohlídce sešli, a doufáme, že na ně náš kumšt udělal dojem! Děkujeme i Ivošovi za výklad a historky ze zákulisí, které si pro hosty připravil. Zveme všechny, na které tato unikátní stavba zapůsobila, aby vyrazili do Kroměříže na prohlídku.