V soutěži Stavba roku 2019 Zlínského kraje jsme obdrželi dvě ocenění. Administrativní objekt společnosti PILANA Karbid s.r.o. získal čestné uznání v kategorii průmyslové a zemědělské stavby. Polyfunkční dům Mladcová cenu syndikátu novinářů.

Pro společnost PILANA Karbid s.r.o. jsme v roce 2019 dokončili novou administrativu. Architektonicko-designérské studio Ellement architects s.r.o. vyslyšelo přání investora zachovat co nejlepší vizuální kontakt mezi lidmi a propojit administrativu s novou výrobní halou. Vznikl transparentní prostor, jímž lze díky prosklení nahlédnout jak do administrativní, tak do výrobní části. Průhled skrze patra a mezi výrobou a administrativou je podpořen vnitřními ochozy, které fungují jako místa setkávání.

V obci Mladcová jsme v roce 2019 realizovali třípodlažní polyfunkční dům s recepcí a kavárnou, relaxační zónou, malou tělocvičnou a třemi bytovými jednotkami v druhém a třetím podlaží. Konstrukční řešení kombinuje monolitické stěny a stropy s ocelovými a dřevěnými prutovými konstrukcemi v horních patrech budovy. Celý objekt je završen extenzivní zelenou střechou.

Za celou naši společnost děkujeme za výbornou spolupráci na obou dílech a přejeme, ať budovy slouží svému účelu a jsou místem, kde mají lidé k sobě blízko a kde se rodí dobré myšlenky.

Fotografie: © Milan Mikšík; © Archiv Navláčil stavební firma, s.r.o.