Ze Stavby roku 2015 Zlínského kraje máme 2 ocenění!

27. květen 2016

Ve čtvrtek 26.5.2016 se v Otrokovické Besedě konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku 2015 Zlínského kraje. Do boje o ceny jsme přihlásili čtyři stavby:

- v kategorii Stavby občanské vybavenosti to byl autosalon a servis HYUNDAI Motor Zlín a rekonstrukce historické budovy v centru Zlína, která nyní slouží jako víceúčelový objekt OD 13,

- v sekci Rodinných domů nás reprezentoval netradiční víkendový dům ve Velkých Karlovicích

- a mezi Stavbami realizovanými mimo území Zlínského kraje to byl nový autosalon a servis Škoda Samohýl Olomouc

   

Soutěž Stavba roku Zlínského kraje

je vyhlašována Krajskou stavební společností při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, organizátorem je společnost PUBLICITY s.r.o. Koná se pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a v letošním 14. ročníku o ceny soupeřilo 41 objektů, realizovaných či dokončených v roce 2015. Součástí soutěže byla i letos soutěž o nejlepší studentskou práci, udělena byla i Cena Hejtmana a Cena novinářů.

Slavnostním programem vyhlášení výsledků provázela již tradičně známá moderátorka Marcela Augustová, program zpříjemnila svým vystoupením zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová.

  

A výsledky? Hned dvě ocenění!

Prvním naším úspěchem je Čestné uznání v kategorii Rodinné domy pro víkendový rodinný dům ve Velkých Karlovicích. Tento dům je skutečně unikátní, o čemž svědčí i jeho postup do užšího výběru v další soutěži: GRANDPRIX obce architektů, kam jej přihlásily jeho architektky Ing. arch. Hana Maršíková a Ing. arch. Jitka Ressová ze sdružení ELLEMENT. Výsledky této outěže naleznete ZDE ("náš" dům na str. 56 jao RD 8).

  

 

Obzvláště hrdí jsme i na odbornou porotou udělené Čestné uznání pro nově vystavěný objekt HYUNDAI Motor Zlín v nejvíce obsazené kategorii Stavby občanské vybavenosti, kam bylo přihlášeno 11 staveb.

 

 

Jsme rádi, že pokračujeme v úspěších v této prestižní soutěži, odkud si od roku 2009 (tedy už 7 let) každým rokem odnášíme ocenění. Je to navíc krásný "dárek" ke 20. výročí existence naší firmy, které letos slavíme.

Díky tedy všem, kteří se na těchto (a samozřejmě i dalších) projektech podíleli, zejména oceňujeme práci našich stavbyvedoucích Richarda Plška a Stanislava France. Gratulujeme samozřejmě i všem dalším oceněným: firmám i jednotlivcům.

 

 

Všechny přihlášené stavby můžete najít na webu soutěže nebo ve vydaném bulletinu Stavba roku 2015 Zlínského kraje. Kompletní výsledky i fotogalerie z průběhu vyhlašování budou zveřejněny na stránkách soutěže www.stavbaroku.zlin.cz. Naši fotogalerii můžete vidět na našem Facebookovém profilu.

ilustrační obrázek