Čestné uznání pro Technodat mezi stamilionovou konkurencí | Stavební firma Navláčil

30. květen 2014

Na slavnostním galavečeru Stavby roku Zlínského kraje byly vyhlášeny dlouho očekávané výsledky. Uspěla také administrativní budova Technodatu. "Rozhodnutí poroty nás skutečně potěšilo. Jednu z cen jsme si odnesli popáté v řadě, takže máme být za co vděční," přiblížil pocity po převzetí Martin Navláčil jr.

Porota ocenila citlivé sousedství s památkově chráněnou Malou scénou

"Elegantní a kvalitně provedená novostavba v duchu zlínské funkcionalistické architektury se nachází vedle památkově chráněného objektu Malé scény a je příkladem kvalitního souznění moderní a původní architektury." Takto zhodnotila oceněnou stavbu odborná porota v čele Ing. arch. Dagmar Nová, hlavní architektka města Zlína.

Administrativní budova Technodatu od stavební firmy Navláčil oceněná v soutěži Stavba roku Zlínského kraje
V letošním ročníku Stavby roku Zlínského kraje jsme uspěli s administrativní budovou pro Technodat, CAE-systémy, s.r.o.

 

Samotná budova má čisté linie, které prolamují výrazná hliníková okna s venkovními žaluziemi. Budova se zařazením do řady vedle dvou baťovských objektů pokusila odvážně převzít odkaz zlínské konstruktivistické architektury a posunout jej na moderní a současnou úroveň. Jestli se jí to podařilo, můžete sami posoudit ve fotogalerii této oceněné administrativní budovy.

Stavební firma Navláčil uspěla popáté v řadě v soutěži o nejlepší stavbu Zlínského kraje
Pohled na školicí středisko a sídlo firmy z nádvoří 

 

Úspěch mezi stamilionovou konkurencí

"V kategorii staveb občanské vybavenosti se námi přihlášená stavba ocitla v konkurenci objektů jako 14|15 Baťův institut za 746 milionů Kč, který získal hlavní cenu, nebo Laboratorní centrum Fakulty technologické ve Zlíně za 490 milionů Kč s čestným uznáním. V takové společnosti je čestné uznání pro administrativní budovu za 18,5 milionu Kč velký úspěch a důvod k radosti," připomněl náročné srovnání s dalšími úspěšnými stavbami ve stejné kategorii Vít Mach, vedoucí marketingu.

Stavební firma Navláčil ze Zlína uspěla v soutěži Stavba roku Zlínského kraje

Prohlédněte si všechny přihlášené stavby

Všech 55 přihlášených staveb, rozdělených do 7 soutěžních kategorií, si můžete prohlédnout na spotu níže.

 

Popáté v řadě jsme uspěli v klání o nejlepší stavbu Zlínského kraje 

Od roku 2009 se stavební firmě Navláčil podařilo uspět v soutěži o Stavbu roku Zlínského kraje. Během těchto pěti let uspěly dvě nové průmyslové haly, funkcionalistický rodinný dům, dvakrát jsme uspěli s rekonstrukcí historické budovy a letos s administrativní budovou pro společnost Technodat, CAE-systémy, s.r.o. 

Prodejní hala firmy Pilart v Blansku od stavební firmy Navláčil ze Zlína
Průmyslová hala společnosti Pilart v Blansku oceněná čestným uznáním v soutěži Stavba roku 2012 Zlínského kraje, kategorie staveb mimo území Zlínského kraje

 

Stavební firma Navláčil uspěla s administrativní b