Baumit Fasáda roku: Rodinný dům v Sazovicích na třetím místě | Stavební firma Navláčil

28. březen 2014

V konkurenci 23 rodinných domů stavební firma Navláčil obsadila bronzovou příčku s realizací RD v Sazovicích. "Počtvrté v řadě jsme se naše stavba umístila mezi nejlepšími třemi, to je přeci jen velmi vysoká laťka," hodnotí úspěch Vít Mach, vedoucí marketingu a poptávky.

Rodinný dům v Sazovicích mezi prvními třemi

V kategorii novostaveb rodinných domů byl odbornou porotou RD Sazovice nominován do finálové trojice. Hlavní cenu ale nakonec získaly další dva rezidenční objekty z Čech. "S nadsázkou tedy můžeme říct, že náš reprezentant má nejlepší fasádu na Moravě," řekl s úsměvem Vít Mach.

Autor stavby, Ing. Pavel Krampla, navrhl novostavbu tak, aby maximálně využívala svahu orientovaného na západ a jeho svažování. Přístupová cesta je na východní nejvyšší straně s přilehlou komunikací. V této části pozemku se nachází zpevněné plochy a garáž.

Samotná obytná část rodinného domu se jakoby schovává za garáží, je tedy krytá před severními povětrnostními podmínkami. Místnosti pro obyvatele jsou ve dvou úrovních, vždy orientovány prosklennými plochami k západu a nabízí tak krásný pohled do údolí obce Sazovice.

Dominantní propojení se zahradou zastupuje částečně krytá terasa navazující na obývací pokoj. Díky tomuto řešení je stále zajištěn výhled na protější kopce, přitom jsou sedící kryti ze dvou stran hmotou rodinného domu.

RD od stavební firmy Navláčil mezi nejlepšími třemi v ČR

Další fotky si můžete prohlédnout v referenci novostavby rodinného domu v Sazovicích na tomto odkazu.

Baumit Fasádu roku máme rádi, vždyť jsme na předních pozicích potřetí v řadě

Letošní vyhlášení výsledků proběhlo ve čtvrtek 20. března v Praze. Podle Martina Navláčila jr. jsou podobná setkání vždy příjemným zpestřením náročné stavební sezony: "Právě v takových chvílích poleví napětí z ostré konkurence, obzvlášť když se potkají zástupci stavebních firem z celé republiky." 

V této celostátní soutěži o nejlepší provedení exteriéru se nám daří v posledních letech pravidelně umisťovat na čelních pozicích. V roce 2013 stavební firma Navláčil dosáhla na hlavní cenu s rodinným domem ve Zlíně. 

Stavební firma Navláčil získala cenu v soutěži Baumit Fasáda roku

O rok dříve se na 2. až 3. místě umístila rekonstrukce budovy skladu cukru na působivé kongresové centrum firmy REC Group ve Starém Městě.

Stavební firma Navláčil uspěla s rekonstrukcí kongresového centra v Baumit Fasádě roku

První úspěch v soutěži Baumit Fasáda jsme zaznamenali s rekonstrukcí rodinného domu ve Zlíně - Kostelci. Proměna objektu s klasickým vzhledem a břízolitovou fasádou získala Zvláštní cenu.

Rekonstrukce rodinného domu ve Zlíně získala zvláštní cenu v Baumit Fasádě roku

V soutěži Baumit Fasáda roku uspěl rodinný dům od